Niezależnie od wieku budynku istnieje wiele powodów, aby poprawić dostępność nieruchomości. Jednym z nich jest zapewnienie sprawnej komunikacji w budynku oraz dostępności do każdego piętra dla osób starszych czy niepełnosprawnych, których udział w społeczeństwie cały czas rośnie.
Polska jest jednym z najszybciej starzejących się krajów w Europie. Według prognoz demograficznych w 2050 r. osoby starsze będą stanowiły nawet 40% populacji. Przed administratorami budynków, całym społeczeństwem jak również przed obecnym i przyszłym rządem proces starzenia się populacji Polski stawia szereg wyzwań, a od możliwości sprostaniami zależeć będzie poziom i komfort życia przyszłych pokoleń seniorów. Do zaadresowania jest wiele ważnych aspektów, a ich spełnienie nie będzie możliwe bez mobilności, dzięki której nie jesteśmy wykluczeni społecznie i możemy realizować nasze podstawowe potrzeby.
Resurs, czyli projektowany bezpieczny okres eksploatacji - opisanej oceny stanu technicznego urządzenia, stopnia bieżącego zużycia, czasu dalszej eksploatacji. W dźwigach liczących 40-50 letnich, które nie były poddawane kolejnym etapom modernizacji tylko bieżącym naprawom stopień wykorzystania resursu wynosi 100%. A zatem w takie dźwigi nie warto inwestować środków pieniędzy w prowadzenie etapowej modernizacji, tylko poddać je jak najszybszej wymianie.
Odpowiedzią na wzrastający problem ograniczonej mobilności jest rządowy program Dostępność Plus, dzięki któremu aktywne spółdzielnie i wspólnoty będą mogły sięgnąć po środku na poprawę warunków mieszkaniowych. Obecnie objęte programem są warianty modernizacyjne obejmujące dobudowę szybu wewnątrz oraz na zewnątrz budynku oraz wykorzystanie istniejącego szybu i zejście pracy windy na poziom "0" z wykorzystaniem komory zsypowej. Możliwe jest także otrzymanie dofinansowania z funduszy PFRON.
Osoby starsze, niepełnosprawne lub poruszające się z wózkiem dziecięcym nie będą musiały pokonywać schodów, a dostęp do kabiny będzie zapewniony z poziomu każdego piętra.
Dzięki zapewnionej sprawnej komunikacji w ramach budynki poprzez zainstalowanie nowej windy cała nieruchomość zwiększy swoją wartość.
Dźwigi Schindler 3000 Plus spełnia najwyższe europejskie wymogi dotyczące bezpieczeństwa. Urządzenie jest nieustanne weryfikowane pod kątem zgodności z rygorystycznymi procedurami Schindler.
W Schindler Polska znamy się na dźwigach. Na rynku polskim jesteśmy obecni już ponad 25 lat. Wyróżniamy się największym w kraju doświadczeniem w modernizacji wind. Dla nas modernizacja to coś więcej niż urządzenie i jego obsługa, to wieloetapowy proces który znamy od podszewki.
Wiemy, że modernizacja windy to skomplikowany proces decyzyjny i spora inwestycja. Oferujemy wsparcie zarówno na poziome wyboru rozwiązania oraz kompleksowego zarządzania procesem budowlanym. Współpracę ze spółdzielniami i ich administratorami zaczynamy od doradztwa na etapie wyboru rozwiązania, szacujemy wstępne koszty oraz wspólnie ustalamy harmonogram prac. Następnie omawiamy możliwości wykonania projektu budowlanego i pozyskania urzędowych zezwoleń. Kolejnym krokiem są prace budowlane, montaż nowej windy oraz rejestracja w Urzędzie Dozoru Technicznego, a finalnie uruchomienie nowego urządzenia. We wszystkich tych etapach jesteśmy wsparciem dla naszych klientów.
W ofercie posiadamy windę przeznaczoną do modernizacji - Schindler 3000 Plus. Dźwig dopasowujemy do dostępnej przestrzeni i uwarunkowań budynku. Wymiary kabiny można regulować w skokach co 10 mm, a drzwi w skokach co 50 mm. Niewielki rozmiar komponentów dźwigu pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni.
Dobrze funkcjonujący dźwig to nie tylko kwestia urządzenia. W montażu i konserwacji liczą się ludzie i ich kompetencje. Bez dobrze rozbudowanej sieci serwisowej nawet najlepsze urządzenie nie daje gwarancji szybkiej reakcji w przypadku zatrzymania. Mamy największą w Polsce własną sieć serwisową oraz rozbudowaną bazę ekip montażowych. Długa żywotność naszych dźwigów to nie tylko zasługa szwajcarskiej technologii, ale w dużej mierze osób obsługujących nasze urządzenia. Jako lider innowacji wdrażamy także nową metodę konserwacji – prewencyjną konserwację bazującą na najnowszej technologii Internetu Rzeczy, czyli Schindler Ahead.